Mükemmel Hediye Seçimi Rehberi

Tarih: 10 14, 2013 Yazar: UGUR MUTLU | 0 Yorum

 

Hediye seçimi zor iştir, biliriz. Bu nedenle, kız arkadaşıma, babama, kardeşime, erkek arkadaşıma, anneme, patronuma ya da iş arkadaşıma ilginç bir hediye arıyorum diyenlerin işlerini biraz daha kolaylaştıracak bir rehber oluşturalım istedik. Ayrıca, bu rehber size hediye önerilerinde bulunmak yerine size ilham vererek, sevdiklerinizi en mutlu edecek hediyeyi bulmanızı sağlasın dedik. Hadi başlayalım...

 

1 - Bütçe, bütçe ve bütçe

Öncelikle işe bütçenizi belirleyerek başlayın. Her fiyat aralığında, sevdiğiniz insanı etkileyecek bir hediye bulabilirsiniz. Eğer işe belirli bir bütçe belirleyerek başlarsanız, o bütçe dışında kalan seçenekleri eleyeceğiniz için, yüzlerce ürün arasında kaybolmadan kolayca bir tercih yapabilirsiniz. 

 

2 - Hediyenin amacını iyi belirleyin

Nişanlınıza bir hediye almak istediğinizi varsayalım. Muhtemelen yaşadığınız anı ömür boyu hatırlatacak bir hediye arıyor olacaksınız. Bu durumda, gelin adayımız için sürekli yanında taşıyacağı şık bir yüzük iyi bir hediye olacağı gibi; damat adayımız için de lüks bir dolmakalem iyi bir hediye olacaktır. 

Hediyeniz neyi amaçlıyor? Sevdiğinizi güldürmeyi mi, ona teşekkürlerinizi sunmayı mı yoksa ona bir konuda yardımcı olmayı mı?

 

3 - Hediye sahibinin kişiliğine odaklanın

Sevgiliniz için heyecan verici bir hediye arıyorsunuz. Muhtemelen onu çok iyi tanıyorsunuz ama yine de kendinize şu soruları sorarak, aklınızda onun hakkında daha net bir profil oluşturabilirsiniz? Sevgiliniz günün her anında neşeli midir yoksa anlık sıkıntılar onu çok mu strese sokar? Koşmak, yüzmek gibi hobileri var mıdır? Harley Davidson markasına özel bir ilgi duyar mı? Dekoratif ürünleri sever mi? Kullandığı ürünlerde öncelikle fonksiyonelliğe mi bakar?

Şu andan itibaren uygun hediyeyi bulmuş olabilirsiniz. Biz yine de devam edelim :)

 

4 - Tarzı nasıldır?

 

 

Hediye almayı planladığınız sevdiğiniz genellikle hangi renk kıyafetler giyer? Aksesuar takar mı? Hiç onu üzerinde komik yazılı bir t-shirt varken gördünüz mü? Gangnam Style dinliyor mu? :) 

Onun tarzına biraz daha aşina olarak, farklı renkleri veya desenleri olan benzer ürünler arasından doğru tercihi yapabilirsiniz.

 

5 - Özel durumları göz önünde bulundurun

Hediye almak istediğiniz çocukluk arkadaşınız yeni bir eve taşınmış ya da yeni bir kedi edinmiş olabilir. Bu durumda ona yeni bir çay demleme makinesi ya da tüy temizleme aleti almanız uygun olabilir.

 

Eğer yeni bir işe de başladıysa, muhtemelen bir kırtasiye ürününe de ihtiyacı olacaktır. Çalışanlara uygun bir hediye bu durumda en mutlu edici hediye olabilir. 

6 - Hediyenizin uygun fiyatlı olması bazen önemli olabilir

Bazen bir hediye o kadar sevilir ki, hediyeyi alan kişi hayatı boyunca o ürünü kullanmaya devam eder. Parfüm gibi kişisel bakım ürünleri buna örnektir. Bu nedenle, alacağınız hediyeyi sevdiğiniz kişinin daha sonraları bütçesini zorlamadan edinebilmesi de önemlidir.

Bir kalem alıyorsanız, o kalemin mürekkebinin çok pahalı olması da arkadaşınızın o hediyeyi pek kullanamamasına neden olabilir. Bu nedenle, pahalı hediye her zaman en iyi hediye olmayabilir.

 

7- Hala aklınızda bir hediye canlanmadı mı?

Vallahi bizden bu kadar. Hala aklınızda orijinal bir hediye fikri canlanmadıysa, aşağıdaki seçeneklere göz atabilirsiniz. :)

Selamlar, sevgiler

 

Ahşap mühür ve mühür mumu seti

Tüylü divit kalem

Bizans'ın tarihi dokusunu taşıyan bir defter

Tasarımseverler için bir versatil kalem

Şık bir matara

Gezginler için teleskop, kum saati ve pusula seti

 

Gönderi yeri: hediye, hediye fikri, rehber


Eklemek istedikleriniz mi var?

Yorumunuzu yayınlamadan evvel SPAM tehlikesine karşı bir gözden geçirmemiz gerekiyor.

Sale

Maalesef tükendi :(

Maalesef tükendi :(